Uczniowie klasy 4a 15 października mieli okazję zmierzyć się z niełatwą sztuką kaligrafii czyli pięknego pisania. Warsztaty przeprowadzone w MBL  instruktorka poprzedziła opowieścią o tym, jak sto lat temu wyglądała nauka pisania. Czwartoklasiści mogli też obejrzeć wyposażenie ówczesnych uczniów-  zrobiony z drewna tornister i piórnik, zeszyty i podręczniki. Najwięcej emocji wywołała jednak część praktyczna zajęć – pisanie rysikiem na tabliczce, a potem patyczkiem, stalówką i gęsim piórem z użyciem atramentu. Uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle, choć nie obyło się też bez atramentowych kleksów w zeszytach i granatowych śladów atramentu na dłoniach. Po zakończeniu zajęć uczestnicy wycieczki wstąpili jeszcze do piekarni na cieplutkie drożdżówki i rozegrali partię drewnianych kręgli.

J.T.