7 czerwca  uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Zbiórka była o godzinie 6.45. Wyjechaliśmy o 7.00. Po długiej,  bo prawie trzygodzinnej podróży przybyliśmy na miejsce.

W labiryncie solnych korytarzy, czekało na uczestników wycieczki wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Campi był wielkim przeżyciem. Pod okiem przewodników uczniowie zwiedzali kopalnię oraz odbyli przejazd podziemną kolejką.

W trakcie zwiedzania dzieci nie tylko dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników, ale również miały możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych w soli – unikatowe kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami zaprowadziła młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. Za wzorowe zachowanie w czasie zwiedzania otrzymali na pamiątkę bryłkę soli.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się do Tarnowa, by obejrzeć wodny układ słoneczny.

Pobyt w Bochni i Tarnowie okazał się dla trzecioklasistów nie tylko niezwykłą przygodą, ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń. Bogatsi w wiedzę i wspomnienia z żalem opuszczali Tarnów, aby udać się w drogę powrotną do domu.

Małgorzata Czaban