W dniu 21.05.24r. reprezentanci z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział
w II bloku warsztatów przygotowanych dla wolontariuszy w Zahutyniu.
Spotkanie to tak jak poprzednie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wolontariatu. Tematem przewodnim warsztatów było: „Jak radzić sobie ze stresem”. Uczniowie otrzymali ważne informacje i wskazówki na temat pozytywnego i negatywnego wpływu stresu na życie. Specjaliści zaprezentowali sposoby na wyciszenie.
Okazuje się żeby się zrelaksować nie trzeba wcale uciekać się do kosztownych
i skomplikowanych metod. Trzeba po prostu znaleźć trochę czasu na rzeczy, które dają na radość. Może to być np: spokojna relaksacja na matach, bardzo dynamiczna zumba
lub po prostu wesołe zabawy. Takie spotkania na pewno są bardzo cenne dla wolontariuszy, gdyż dzięki nim poszerzają swoją wiedzę oraz umiejętności w różnych dziedzinach.
Z  niecierpliwością czekamy na ostatni III blok, który odbędzie się w czerwcu tym razem
w Przemyślu.
Wolontariat SP2