“Doktor A..I – zawody na celowniku sztucznej inteligencji –

Doctor A.I. – Professions in the Crosshairs of AI”

Nasza szkoła właśnie dołączyła do projektu eTwinning “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji- Doctor A..I- Professions in the Crosshairs of AI”. W projekcie będą brać udział uczniowie ze szkół z Polski i Niemiec. Podczas projektu uczestnicy zgłębiać będą wiedzę na temat współczesnych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz ewolucji rynku pracy. Dzięki praktycznym działaniom, takim jak badania dotyczące ginących zawodów i tworzenie własnych firm opartych na sztucznej inteligencji, uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność, umiejętności technologiczne i zdolności pracy zespołowej. Co więcej, uczniowie poszerzać będą również swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, ponieważ niektóre zadania wykorzystywać będą umiejętności komunikacyjne i znajomość odpowiednich środków i funkcji językowych. Projekt zakończy się w czerwcu tego roku, a jego uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia oraz podzielić się wnioskami. Całość projektu “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji” przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów na temat znaczenia sztucznej inteligencji w dzisiejszym świecie oraz przygotowania ich do wyzwań przyszłego rynku pracy.