W dniach 13-14 czerwca, dzięki dofinansowaniu w kwocie 10000 zł przedsięwzięcia Ministerstwa Nauki i Edukacji, „Poznaj Polskę” uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce Bochnia – Kraków. Kopalnia soli była pierwszą atrakcją wycieczki. Uczniowie mieli szansę poznać historię kopalni i okolic oraz zintegrować się podczas czasu wolnego w sali rekreacyjnej. Następnie pojechaliśmy do Nowego Wiśnicza gdzie zwiedzaliśmy zespół architektoniczno-krajobrazowy – spacer po komnatach barokowego zamku. W drugim dniu zwiedzaliśmy Kraków- spacer historycznym zespołem miasta- Trakt Królewski z przewodnikiem. Później udaliśmy się na Wawel, Katedrę, Groby. Następnie Starówkę, Sukiennice, kościół Mariacki. Kolejnym punktem wycieczki był ogród doświadczeń- uczniowie mieli możliwość sensorycznego doświadczenia poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów. Do Sanoka wróciliśmy w bardzo dobrych humorach. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, myślę że jeszcze kiedyś tam wrócimy.