Tematem kilku ostatnich zajęć w klasie 3a była Pradawna Polska. Uczniowie poznali historię tworzenia się państwa Polan, pierwszych władców, dynastię Piastów i Jagiellonów, życie, obyczaje Słowian. Mieli okazję tańczyć w rytm muzyki dawnej. Na zakończenie wzięli udział w zabawie i wcielili się w postaci z tamtego okresu. W klasie pojawili się więc zwykli mieszkańcy, królowie, jak i wojowie. Największym powodzeniem cieszyła się księżniczka Dobrawa, Królowa Jadwiga, Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki oraz Władysław Jagiełło. Uczniowie przygotowali piękne prezentacje, popisali się dużą wiedzą na temat wybranej postaci, opowiadali humorystyczne i wzruszające ciekawostki z ich życia oraz odgrywali scenki. Była to niezwykle ciekawa, bo żywa lekcja historii.