Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych  w całej Polsce, wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach tej akcji:
– harcerze porządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w społeczności sanockiej oraz groby bezimienne i opuszczone.
Z kolei uczniowie wraz z nauczycielami:
– palili znicze na cmentarzu przy ul. Rymanowskiej w miejscach związanych z historią Polski
(Krzyż Powstańców oraz kwatery żołnierzy polskich i  radzieckich) oraz historią lokalną (Mauzoleum Ofiar II Wojny Światowej i mogiła rozstrzelanych na Gruszce),
– odwiedzali lokalne miejsca pamięci i zgłębiali ich historię (m.in. pomnik Golgota Wschodu i Dęby Pamięci)
– w wybranych klasach organizowali zbiórki zniczy, by zapalić je w miejscach pamięci znajdujacych się na miejscowym cmentarzu i terenie naszego miasta,
– odwiedzali groby zasłużonych obywateli miasta Sanoka (m.in. rodziny Beksińskich, rodziny Lipińskich, ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego)
– zorganizowali wystawę poświęconą martylologii narodu polskiego, prezentowaną od września w szkole,
– spotkali się z panią Katarzyną Podolak, która opowiedziała o Henryku Mniszek-Tchórznickim i jego żonie Godzimirze, właścicielach majątku w Pisarowcach, których grób znajduje się na cmentarzu przy ul. Rymanowskiej,
– w ramach kółka historycznego poznali losy Ludwika Krempy, kawalera Orderu Virtuti Militari, bohatera bitwy o Anglię oraz odwiedzili jego grób.

Podobne działania są prowadzone w naszej szkole od wielu lat i są to zawsze szczególne lekcje szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.

Tekst:Teresa Fuksa i Barbara Rajtar-Wojdyła