25 kwietnia na sanockim rynku odbyła się już XIII Parada Niepodległości. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Jak co roku szukamy oryginalnego pomysłu, aby zrekonstruować postacie i wydarzenia historyczne. W tym roku naszą myślą przewodnią byli Kurierzy Tatrzańscy, którzy w okresie II wojny światowej, często z narażeniem życia, przenosili dokumenty, rozkazy a nawet broń przez Tatry na Węgry. I właśnie nasi uczniowie przedstawili Ich sylwetki, a byli to :
Antonina Frączek ( 1c), Jagoda Zapołoch (4c), Filip Futyma (4a), Przemysław Drwięga(4a), Ignacy Polański (4a), Nina Stańko (5b), Aleksander Sabat (6a), Iga Biłas (6b), Szymon Nasiadka (6b), Adam Święs (6b), Aleksandra Frączek (7b), Marika Pelczarska (7a), Michał Wdowiak (7a), Błażej Balazs (8a), Sebastian Fic (8a), Francziszek Januszczak (8a), Mateusz Kmietowicz (8a) oraz gość specjalny, pies Igi, który dzielnie nam towarzyszył.
Jest nam niezmiernie miło podzielić się informacją, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych!!!
Serdeczne gratulacje dla uczniów i ich opiekunów, p. Barbary Rajtar – Wojdyły i p. Eweliny Kocik.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania są dla Rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu strojów i transparentu.
Brawo SP2 !!!
Ewelina Kocik